Obrazek wyróżniający

Carbonio CE – stabilna wersja ujrzała światło dzienne!

Carbonio CE – stabilna wersja ujrzała światło dzienne!

Ciężko opisać jak podekscytowani jesteśmy tym wydarzeniem. To w końcu oznaka, że jesteśmy już blisko opublikowania licencjonowanej wersji Carbonio – open-source’owej platformy email i pracy grupowej, która stawia na prywatność danych i elastyczność. To wydarzenie to także zauważalny kamień milowy, który ucieleśnia skrupulatną pracę nad system i jego rozwojem.

Opisywana wersja dostępna jest już od 30 maja, w 14 różnych językach. Niebawem pojawi się wśród nich język polski. Możemy być pewni pojawienia się go w bardzo krótkim czasie, gdyż właśnie kończymy przygotowanie polskiego intefrejsu.

Co znajdziemy w tej wersji Carbonio CE

Community Edition ma do zaoferowania na obecną chwilę szereg funkcjonalności. Mimo tego, że to dopiero część tego, co w przyszłości będzie zawierać komercyjne wydanie, już teraz możemy poczuć jego elastyczny i szybki interfejs. Oto i one:

  • Gotowy do pracy system poczty email
  • Wbudowany mechanizm antywirusowy i antyspamu
  • Kontakty, kalendarze z wydarzeniami
  • Edycja i udostępnianie plików online
  • Dedykowane aplikacje mobilne dla iOS i Android – Mail oraz Files
  • Nowoczesny, intuicyjny interfejs

Czego można się spodziewać?

Oprócz powyższych funkcji, w najbliższym czasie możemy spodziewać się jeszcze więcej. Od wsparcia ActiveSync, przez backup w czasie rzeczywistym, zunifikowany system komunikacji, aż po aktywne wsparcie dla technologii wysokiej dostępności HA.

Patrząc na to wszystko z niecierpliwością oczekujemy wydania licencjonowanej wersji Carbonio. Jednak, co najważniejsze z misją i zapowiedziami ZEXTRAS, bezpłatna edycja Carbonio Community Edition będzie stale rozwijana i stanie się mocną pozycją na rynku open source.

Podsumowanie

Jeżeli chciałbyś całkowicie za darmo przetestować Carbonio CE, udaj się na stronę Zextras.

Zachęcamy również do odkrycia licencjonowanej wersji Carbonio, której publikacja jest tuż za rogiem. Co ciekawe, będzie miała ona do zaoferowania system elastycznego dobierania licencji do funkcjonalności, co pozwoli dopasować system idealnie pod Twoje potrzeby nie rujnując przy tym Twojego budżetu.