Zimbra 10- system poczty
i pracy grupowej
Zimbra wspiera pracę grupową na poziomie poczty elektronicznej, kalendarza, książki adresowej i zadań.
Zimbra to nie tylko serwer poczty…
Poznaj rozwiązania w Zimbra, które czynią ją tak popularnym w instytucjach jak i firmach od wielu lat. System ten jest oparty na licencji otwartego oprogramowania i w pełni wspiera pracę grupową na poziomie poczty elektronicznej, kalendarza, książki adresowej, zadań i aktówki.
Bezpieczeństwo
Zimbra to system poczty firmowej gwarantujący bezpieczeństwo na wysokim poziomie. Bezpieczne kopie okresowe i ochrona dostępu na wielu poziomach.
Mobilność
Zimbra to system poczty firmowej w pełni wspierający mobilność jego użytkowników. Od synchronizacji ActiveSync po dostęp w przeglądarcie internetowej.
Elastyczność
Możesz wybrać licencję roczną, wieczystą oraz zwiększać ją o kolejne pakiety 25 kont na dwóch poziomach licencjonowania Standard i Professional.
Wybór systemu pocztowego wspierającego pracę grupową w firmie to wyzwanie i decyzja na lata.
Zimbra znajduje bardzo szerokie zastosowanie w systemach poczty firmowej i instytucjach z sektora GOV i EDU. Rozważając wdrożenie serwera pracy grupowej Zimbra należy dokonać wyboru jego licencjonowania. Do dyspozycji otrzymujemy licencje na dwóch poziomach funkcjonalności Standard oraz Professional.
Ostatnią oficjalną edycją Zimbra Open Source Edition (FOSS) jest wersja 8.8.15. Producent zakończył wsparcie techniczne tej wersji 31 grudnia 2023 roku. Zimbra 9 FOSS oraz Zimbra 10 FOSS nie są oficjalnie dostępne na stronie producenta, który nie oferuje również wsparcia technicznego dla tej edycji (aktualizacje bezpieczeństwa i krytycznych błędów).
Aktualna wersja systemu to Zimbra 10 Daffodil. Została ona oficjalnie opublikowana na początku 2023 roku (w połowie lipca 2024 pojawiła się wersja 10.1) Jest to kontynuacja edycji NETWORK EDITION (NE). Wersja ta jest dostępna w oficjalnej dystrybucji na stronie producenta, który oferuje wsparcie techniczne Zimbra 10 do 31 grudnia 2025 roku (aktualizacje bezpieczeństwa i krytycznych błędów). Zimbra 9 jest wspierana przez producenta do 31 grudnia 2024 roku.
Tak, możesz sam zbudować (skompilować) system Zimbra Open Source z pominięciem oficjalnego wsparcia producenta. Stawiasz jednak w takim wypadku przed sobą wyzwanie i odpowiedzialność utrzymania systemu i przygotowywania aktualizacji bezpieczeństwa i poprawek błędów. Możesz również korzystać z kompilacji osób trzecich jednak w takim wypadku poza brakiem wsparcia producenta tracisz również swoją niezależność. Więcej piszemy o tym w artykule na naszym Blogu.
Użytkownicy, którzy korzystają z systemu Zimbra 10 mogą liczyć na:
dostęp online do poczty, kalendarzy, zadań, kontaktów i aktówki z każdego miejsca
synchronizacje poczty, kalendarzy i kontaktów z urządzeniami mobilnymi
funkcjonalność pracy grupowej na poziomie poczty, kalendarzy i kontaktów
szerokie możliwości rozbudowy oraz pakietowego zwiększania licencji systemu
wsparcie systemu antywirusowego
i antyspamowego
integrację ze środowiskiem Windows, Mac i Linux z wykorzystaniem standardowych protokołów poczty e-mail
Zimbra 10
Zimbra pracuje pod kontrolą popularnych dystrybucji systemów serwerowych Linux dzięki czemu koszt inwestycyjny wdrożenia tego systemu jest stosunkowo niewielki. Świadomość wrażliwości danych przechowywanych na serwerach pocztowych i potrzeba ich systematycznej archiwizacji generuje potrzebę utrzymywania serwera pocztowego wewnątrz firmy bądź pobliskim centrum danych. Realia biznesu niejednokrotnie przekreślają modną koncepcję chmury z bliżej nieokreśloną jej fizyczną lokalizacją. Tutaj właśnie znajdujemy swoje miejsce i od 2012 roku chętnie dzielimy się wiedzą z zakresu wdrożenia, integracji i wsparcia serwisowego serwerów pracy grupowej Zimbra.
Wdrażamy, integrujemy i wspieramy systemy Zimbra nieprzerwanie od 2012 roku.
Gwarantujemy szczerą i otwartą rozmowę na temat wyzwania, które stoi przed Tobą.